Life


ژانر: جنايي
سازنده: Rand Ravich
کشور: آمريکا
زبان: انگليسي
شبکه پخش کننده: NBC
مدت زمان پخش: 45 دقيقه


سريال Life يـک سـريال درام و جنايي آمريکايي است که توسط Rand Ravich سـاخته شده اسـت. اولين قسـمـت سـريال Life در تاريخ بيـسـت و شـشم سـپتامبر 2007 از شبکه NBC شـروع به پخش کرد. اين سـريال به قصد شـباهـت به سـريال هاي درام-جنايي اي از جمله 24 سـاخته شـده اسـت به طوري که موضوعات جزيي و در بعضي مواقع احساسي کوچک بيننده را به سمت داسـتان اصلي و معماي ويژه ي سـريال هدايت کند. اين در حالي اسـت که Rand Ravich و بقيه نويسندگان و دست اندرکاران سـريال همگي توافق کردن که سـريال نبايد به حدي مبهم و گمراه کننده باشـد که بيننده حـس کند که انگار وسط يک بيابان بزرگ گم شـده اسـت. اين سـريال بيشـتر به خاطر يکي از مشخصاتش يعني "ديوارِ توطئه" شناخته مي شـود. ديوارِ توطئه يک ديوار بزرگ است که Damian Lewis که در نقش Charlie Crews حضور دارد عکس ها و سرنخ هاي مظنونين و مجرمين را بر روي آن مي چسباند. ورژن آنلاينِ ديوار توطئه همچنان در سايت شبکه NBC وجود دارد.
در طول سـريال به نقش اول يعني کاراگاه Charlie Crews آشنا مي شويم. کسي که خيلي جاها از زندگي و آزادي خودش براي حل کردن معما هاي جنايي مي گذرد. خودِ کاراگاه Crews چندين سـال پيش در زندان به سـر مي برده اسـت و حالا بعد از آزادي اش، کاراگاهي که باعث زنداني شـدن او بود همچنان عقيده دارد که Crews گناه کار اسـت. اما با اين وجود کاراگاه Crews بدون توجه به کار خودش ادامه مي دهد و با پرونده هاي مرموزي رو به رو مي شـود که ناخداگاه مشکلات و معما هاي گذشته زندگي او نيز دوباره برايش باز مي شـود و ...
سـريال Life بين مردم و منتقدين عملکرد موفقيت آميزي داشـت. به طوري که در سـايـت رسـمي Metacritic فصل اول سـريال امتياز 64 و فصل دوم آن امتياز 71 از 100 را دريافت کرد که قابل قبول به حسـاب مي آيد. همچنين سـايت IMDB به اين سـريال امتياز بسـيار خوبِ 8.3 از 10 را اهدا کرد. منتقدين مجله Entertainment Weekly راجع به اين سـريال نظر دادند که "سـريال بسـيار خوبي است که نياز به يک عنوان دقيق تر و تبليغات بيشتر از سمت شبکه NBC دارد." همچنين آنها از هنرنمايي Damian Lewis در نقش Charlie Crews در اين سـريال تمجيد کردند. اين در حالي اسـت که مجله The New York Times از هنرپيشـگي Damian Lewis انتقاد کرد و گفت "با وجود ايفاي نقش خوب، او نمي تواند نقش يک مامور قانون را به خوبي به بيننده منتقل کند و اين يک نکته منفي به حسـاب مي آيد". جدا از نظر منتقدين سـريال در مراسم AFI Award که در سـال 2008 برگذار شـد، برنده عنوان best television series شـد. تقريبا به طور همزمان سـريال Life در شش کشـورِ اسـتراليا، ايتاليا، لتوني، آلمان، سويس و روسـيه نيز پخش مي شـد. سـرانجام اين سـريال بعد از سي و دو اپيزود قالب در دو فصل در تاريخ هشـتم اپريل 2009 به پايان رسـيد.

بازيگران:
  • Damian Lewis در نقش Charlie Crews
  • Sarah Shahi در نقش Dani Reese
  • Adam Arkin در نقش Ted Earley  • Brooke Langton در نقش Constance Griffiths  • Brent Sexton در نقش Robert Starkاين مطلب بصورت اختصاصي براي " انجمن تخصصي رسانه کوچک " به نگارش درآمده و هر گونه کپي برداري از آن تنها با ذکر منبع و درج لينک بلامانع مي باشد.