Legend of the Seeker


ژانر: ماجراجويانه - تخيلي
سازنده: Sam Raimi
کشور: آمريکا
زبان: انگليسي
شبکه پخش کننده: ABC
مدت زمان پخش: 42 دقيقه


سريال Legend of the Seeker يـک سـريال تخیلی و ماجراجویانه به همراه جنگ های شمشیری و نبرد های رو در رو آمريکايي است که توسط Todd Haynes سـاخته شده اسـت. این سـریال بر اسـاس سری رمان های تخیلی The Sword of Truth که نوشـته نویسـنده معروف Terry Goodkind اسـت سـاخته شـده اسـت. این سری رمان ها از سـال 1994 شـروع به انتشـار کرد و آخرین کتابش در سال 2013 منتشـر شـد. برای توضیح دقیق تر لازم به ذکر است که فصـل اول سـریال بر اسـاس کتاب Wizard's First Rule و فصـل دوم سـریال بر اسـاس کتاب Stone of Tears سـاخته شـده اسـت. اولین قسـمت سـریال در تاریخ اول نوامبـر سـال 2008 از شـبکه ABC شـروع به پخش کـرد. همچنین تمامی قسـمت های این سـریال در کشـور نیوزلند فیلم برداری شـده اسـت. لازم به ذکر است که سـریال Legend of the Seeker تقریبا" به طور همزمان در کشور هایی از قبیل اسپانیا، ایرلند، انگلسـتان، کانادا، ایتالیا، آفریقای جنوبی و ... پخش می شـد.
داسـتان اين سـریال در دنیای خیالی ای که در رمان The Sword of Truth سـاخته شـده دنبال می شـود. Craig Horner که در نقش Richard Cypher حضور دارد در نقش جوینده حقیقت حضور دارد. در طی ماجرای او جادوگری به نام Zeddicus "Zedd" Zu'l Zorander نیز قسـم می خورد تا از Richard با تمام جان خودش در مقابل دشمنانش مراقبت کند. Richard به جز این جادوگر حمایت Kahlan Amnell را نیز درکنار خودش می بیند. این چند نفر همگی به نحوی ماموریت خودشان را انجام می دهند تا Richard را به هدفی که دارد برسانند.
سـريال Legend of the Seeker بين مردم و منتقدين عملکرد متوسـطی داشـت. به طور مثال سـایت رسـمی Metacritic به این سـریال امتیاز متوسـط 53 از 100 را اهدا کرد. بزرگترین انتقادی که از این سـریال می شـد این بود که به جذابی داسـتان هایی از قبیل Hercules: The Legendary Journeys و یا Xena: Warrior Princess نبود و همینطور بیننده را سرگرم نمی کرد. در اون سـمت تعریف هایی از سـریال نیز می شـد به طور مثال استفاده خوب از محیط زیسـت نیوزلند و خرج زیادی که برای تهیه سـریال شـده بود. مجله Los Angeles Times سـریال را جالب با ظاهری خوب معرفی کرد. این در حالی است که IGN عقیده داشـت دو نقـش اصلی سـریال یعنی Craig Horner و Bridget Regan حمایت و سـاپورت لازم را از سـمت هنرپیشـه های دیگر دریافت نمی کردند. در سـال 2009 سـریال در مراسـم Primetime Emmy Award برنده عنوان Outstanding Music Composition for a Series شـد و همچنین در سـال 2010 نامزد عنوان Outstanding Original Main Title Theme Music Emmy لقب گرفت اما موفق به پیروزی نشـد. سـرانجام بعد از 44 اپیزود قالب در 2 فصـل این سـریال در تاریخ بیسـت و دوم می 2010 به پایان رسـید.

بازيگران:
  • Craig Horner در نقش Richard Cypher
  • Bridget Regan در نقش Kahlan Amnell
  • Bruce Spence در نقش Zeddicus "Zedd" Zu'l Zorander  • Jay Laga'aia در نقش Dell Brandstone "Chase"  • Craig Parker در نقش Darken Rahlاين مطلب بصورت اختصاصي براي " انجمن تخصصي رسانه کوچک " به نگارش درآمده و هر گونه کپي برداري از آن تنها با ذکر منبع و درج لينک بلامانع مي باشد.