نماینده ایالت کَنتیکت در کنگره ، از فیلم لینکولن به خاطر دقیق نبودن در نشان دادن اتفاقات تاریخی انتقاد کرد
جو کورتنی ، نماینده مردم ایالت کنتیکت ، با انتقاد از آخرین ساخته استوین اسپیلبرگ گفت که این فیلم تصویری منفی از این ایالت را نمایش می دهد. او به اسوشیِتد پرس گفت که وقتی صحنه مخالفت نمایندگان ایالت کندیکت به فرمان الغای بردگی را در فیلم دید ، مانند بسیاری دیگر از هموطنانش تعجب کرد.
او به همین خاطر در اینترنت جست و جو کرد و متوجه شد که در واقع هر ۴ نماینده این ایالت به متمم سیزدهم ( قانون الغای بردگی ) رای مثبت دادند و از اینکه فیلم به غلط این موضوع را به تصویر کشید احساس نا امیدی می کند. او بعدا طی نامه ای از استیون اسپیلبرگ خواست که تا قبل از انتشار DVD ، فیلم را اصلاح کند.
او همچنین در نامه عنوان کرد که می داند برای جذاب کردن فیلم ها تغییراتی در داستان ایجاد می شود اما چنین تغییری که درباره یکی از دستاورد های بزرگ در تاریخ آمریکاست قابل قبول نیست و دقت شرط اول باید باشد.
او البته از خود فیلم بسیار تعریف کرد و بازی بازیگران اصلی را تحسین نمود ولی با این حال از نظر او چنین اشتباهی در فیلم نباید باشد و امیدوار است که در DVD به طریقی این اشتباه درست شود.
او در بخش هایی از نامه خود نوشت :” چطور ممکن است نمایندگان ایالت کنتیکت ، ایالتی که از رئیس جمهور لینکولن حمایت می کرد و هزاران نفر از پسران خود را در جنگ داخلی آمریکا و مبارزه با برده داری از دست داد ، در سوی اشتباه تاریخ قرار داشته باشند ؟ “
فیلم لینکولن استیون اسپیلبرگ نامزد ۱۲ جایزه اسکار ( بیشترین نامزد اسکار امسال ) از جمله بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش اول مرد برای دنیل دی-لوئیس و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای تامی لی جونز و بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای سَلی فیلد شده است.
منبع:ARiaMovie