Secret Army


ژانر: درام
سازنده: Gerard Glaister
کشور: انگلسـتان
زبان: انگليسي
شبکه پخش کننده: BBC
مدت زمان پخش: 60 دقيقه


سريال Secret Army يـک سـريال درام آمريکايي است که موضوع اصلی آن جنگ جهانی دوم را دنبال می کند. سـریال مذکور توسط Gerard Glaister سـاخته شده اسـت. اولین قسـمت این سـریال قدیمی در تاریخ هفتم سـپتامبر سـال 1977 از شبکه های BBC و Belgian national broadcaster BRT شروع به پخش کرد. سـریال برای فصل دوم تمدید شـد و در این فصل تغییرات عمده ای در کل سـریال به خصـوص در بین هنرپیـشه های نقش های اصلی ایجاد شـد. فصل ذکر شـده از تاریخ بیسـت و هفتم سـپتامبر 1978 شـروع به پخش کرد. بعد از موفقیت دو فصل اول، سـریال برای فصل سـوم نیز تمدید شـد و از تاریخ بیـسـت و دوم سـپـتامبر 1979 پـخش شـد.
یکی از نکات قابل ذکر این فصل این اسـت که قسـمت آخر آن به دلایل نامعلومی اجازه پخـش پیدا نکرد و هرگز در انگلسـتان پخـش نشـد. فیلم برداری سـریال در دو کشـور انگلسـتان و بلژیک جریان داشـته اسـت. همچنین در سـال 1981 شـبکه BBC مینی سـریال شـش قسـمتی Kessler را پخـش کرد؛ سـریالی که در ادامه Secret Army سـاخته شـده است و داسـتان سـریال را ادامه و تا حدودی کامل ار می کـند. نقش اول سـریال Secret Army یعنی Bernard Hepton در سـریال Kessler نیز ایفای نقش می کند. اما Kessler تنهای سـریالی نبود که بر اسـاس Secret Army سـاخته شـده اسـت. چند سـال بعد یعنی در سـال 1982 سـریالی با نام 'Allo 'Allo! از شبکه BBC شـروع به پخـش کرد.
این سـریال ورژن طنز و کمدی سـریال Secret Army به حسـاب می آید و از داستان های جدی این سـریال، موضوعات طنز و کمدی اسـتخراج شـده اسـت. سـریال ذکر شـده 10 سـال در قالب 9 فصل به طول انجامید. در طول سـریال موسـیقـی های زیبایی توسـط یکی از هنرپیشـگان سـریال یعنی Angela Richards اجرا می شـد؛ این موسیقی ها به قدری محبوب شـدند که شبـکه BBC یک آلبوم ساوندترک با نام Au Café Candide منـتشـر کرد. همچنین John Brason بر اسـاس این سـریال یک رمان تهیه کرد. دی وی دی و نوار ویدئویی این سـریال نیز چند سـال بعد منتشـر شـد. سـرانجام بعد از چهـل و دو اپیزود که قالب در 3 فصل پخـش شـد، سـریال Secret Army در تاریخ پانزدهم دسـامبر 1979 پایان یافت.

بازيگران:
  • Bernard Hepton در نقش Albert Foiret
  • Jan Francis در نقش Lisa Colbert
  • Christopher Neame در نقش Flight Lieutenant John Curtis  • Angela Richards در نقش Monique Duchamps  • Michael Culver در نقش Major Erwin Brandtاين مطلب بصورت اختصاصي براي " انجمن تخصصي رسانه کوچک " به نگارش درآمده و هر گونه کپي برداري از آن تنها با ذکر منبع و درج لينک بلامانع مي باشد.