Crossbones


ژانر: درام - ماجراجويانه
سازنده: Neil Cross و James V. Hart و Amanda Welles
کشور: آمريکا
زبان: انگليسي
شبکه پخش کننده: NBC
مدت زمان پخش: 42 دقيقه


سريال Crossbones يـک سـريال درام و ماجراجویانه آمريکايي است که توسط Neil Cross و James V. Hart و Amanda Welles سـاخته شده اسـت. داستان این سـریال در رابطه به دزدان دریایی و داخل و اطراف کشور باهاماس می باشـد اما مکان فیلم برداری سـریال در کشـور پرتو ریکو واقع می باشـد. سـریال بر اساس کتاب The Republic of Pirates که نوشته Colin Woodard اسـت سـاخته شـده اسـت. شبکه NBC یک فصل ده قسـمتی از این سـریال را سفارش داد که قسـمت اول سـریال در تاریخ سی ام می 2014 پخش شـد.
تنها هشـت قسـمت از اين سـريال پخش شـده است اما تا آن جايي که مي توان به ماجراي داستان اشاره کرد اين است که در طی دوران جنگ های موفقیت آمیز کشـور اسـپانیا که به قصد تصاحب کشور های آمریکای جنوبی در حدود سال 1700 به این مناطق حمله کرد، در جزیره New Providence کشـور باهاماس، دزدهای دریایی و دزد های عادی و خلافکاران همگی تحت ریاسـت کاپیتان خوفناکی به نام Edward "Blackbeard" Teach هسـتند. همگی باور دارند که او توسط امپراطوری بریتانیا به قتل رسـیده اسـت اما اینطور نیست و او در از این جزیره به عنوان مخفی گاه اسـتفاده می کند. در آن زمان امپراطوری بریتانیا قوی ترین امپراطوری جهان شناخته می شـد.
اکثر جمیعت زنده جهان در زیر پرچم بریتانیا به دنیا می آمدند و از دنیا می رفتند. اما با این حال، قدرت اصلی این امپراطوری بر روی خشـکی نبود بلکه در دریا ها بود؛ جایی که نیروی قدرتمندی به نام نیروی دریایی بریتانیا حضور داشت. اما دریایی که امپراطوری بریتانیا ادعای مالکیت آن را داشت بسـیار پهناور، ناشناخته و بسـیار خطرناک بود از آنجایی که دائما در خطر بلاهای طبیعی از جمله سیل و بلاهای انسانی یعنی دزدان دریایی و .. بود. امپراطوری بریتانیا قصد داشت تا امپراطوری اش را حتی از این هم بزرگ تر و قدرتمند تر کند و برای این امر به یک برنامه نیاز داشت، داستان سـریال بر اساس همین موضوعات ذکر شده ادامه پیدا می کند ..
سـريال Crossbones واکنش هاي متفاوتي از سوي مردم و منتقدين دريافت کرد. سايت رسمي Metacritic امتياز 57 از 100 را به اين سـريال اهدا کرد که امتیاز متوسطی به حسـاب می آید. همچنین سـایت منتقد Rotten Tomatoes به سـریال امتیاز 61 درصد را اهدا کرد و درباره آن گفت " عملکرد فوق العاده زیبای John Malkovich که در نقش Edward "Blackbeard" Teach در سـریال ظاهر شـد بسـیار درخشـان بود اما ادیت های ضعیف و مسـائل ضعیف دیگر سـریال مانع درخشش کامل او شد". همچنین از سپتامبر 2014 این سـریال بر روی DVD نیز قابل دریافت خواهد بود.
تا به اين تاريخ چيزي از اينکه آيا اين سـريال فصل دومي خواهد داشت يا خير اعلام نشده است.

بازيگران:
  • John Malkovich در نقش Edward "Blackbeard" Teach
  • Richard Coyle در نقش Tom Lowe
  • Chris Perfetti در نقش Tim Fletch  • Tracy Ifeachor در نقش Nenna Ajanlekoko  • David Hoflin در نقش Charles Riderاين مطلب بصورت اختصاصي براي " انجمن تخصصي رسانه کوچک " به نگارش درآمده و هر گونه کپي برداري از آن تنها با ذکر منبع و درج لينک بلامانع مي باشد.