The 100


ژانر: درام
سازنده: Jason Rothenberg
کشور: آمريکا
زبان: انگليسي
شبکه پخش کننده: The CW
مدت زمان پخش: 42 دقيقه


سريال The Hundred يـک سـريال درام و علمی آمريکايي است که توسط Jason Rothenberg سـاخته شده اسـت. لازم به ذکر است که این سـریال بر اساس کتاب The 100 که در سال 2013 به نویسـندگی Kass Morgan منتشـر شـده بود سـاخته شـده اسـت. قسـمت اول این سـریال در تاریخ نوزدهم مارچ 2014 بعد از سـریال Arrow پخش شـد.
داستان اصلي سـريال مربوط به زمان آینده می باشـد. آینده ای نامشـخـص که می دانیم 97 سـال پیش یک جنگ هسـته ای چهره ی کره زمین را به کلی دگرگون کرده اسـت و تنها کسـانی که از آن رویداد زنده مانده اند ساکنین ناوگان کوچکی که در فضا بودند و The Ark نام دارند، هسـتند. در این بین 100 نوجوانی که به جرم های مختلف محکـوم بودند به سطح زمین فرسـتاده می شـوند تا امکان زیسـتن مجدد در آن را بررسـی کنند. در بین این 100 نفر یک دختر هفده سـاله به نام Clarke Griffin دیده می شـود که دخترِ رئیس قسمت پزشکی The Ark اسـت. این 100 نفر ذکر شـده در کره زمین زندگی دیگری کشف می کنند، کُره ای شاداب به همراه عجایب و خطر های جدید تر. یک گروه پنج نفره از جمله Clarke Griffin شروع به یک مسـافرت زمینی کوتاه از میان جنگل های آنجا می کنند تا به مرکز اورژانس و درمانی ایالت سابق فلوریدا در کشور سابق آمریکا برسـند تا شاید بتواند مواد غذایی و تجهیزات لازم برای زندگی را پیدا کنند. در حالی که بقیه گروه در مقر خودشان در حال جشن گرفتن به مناسبت پیدا کردن کرده خاکی قابل زندگی جدید هسـتند، در Ark رئیس The Ark یعنی Chancellor Jaha با گلوله کشته می شـود و نائب رئیس The Ark یعنی Kane جای او را می گیرد.
سـريال The 100 به طور میانگین توسـط 2.7 میلیون آمریکایی دیده شده است که بیشترین حد تماشاگر در شبکه The CW در ساعـت پخش خودش داشـته اسـت. اما این قضیه باعث نشد تا از نقد منفی درباره این سـریال جلوگیری شـود. یکی از نویسـندگان مجله The Hollywood Reporter گفته است که آخرین دید شبکه The CW نسبت به انسانیت این است که جمعیت کره زمین جوانان جذابی باشند که والدینشان جای دیگری منتظر آن ها هسـتند. خارج از این مسائل این سـریال در مراسـم Emmy Awards همین سـال نامزد بهترین افکت های مخصوص شده است.
در تاريخ هشـتـم مِـی 2014 شبکه The CW اين سـريال را براي فصل دوم نيز تمديد کرد.

بازيگران:
  • Eliza Taylor در نقش Clarke Griffin
  • Thomas McDonell در نقش Finn Collins
  • Bob Morley در نقش Bellamy Blake  • Paige Turco در نقش Abigail Walters  • Isaiah Washington در نقش Chancellor Jahaاين مطلب بصورت اختصاصي براي " انجمن تخصصي رسانه کوچک " به نگارش درآمده و هر گونه کپي برداري از آن تنها با ذکر منبع و درج لينک بلامانع مي باشد.