تریلر اکشن «گلوله به سر» با بازی سیلوستر استالونه در هفته اول اکران در آمریکای شمالی تنها 4.5 میلیون دلار فروخت و در رده ششم قرار گرفت.

«بدن*های گرم» تولید استودیو سامیت اینترتینمنت که نگاهی جدید به ژانر زامبی*ها دارد، از جمعه تا یکشنبه در اولین هفته اکران در ایالات متحده و کانادا به فروش قابل توجه 19.5 میلیون دلار دست پیدا کرد و رده اول را به خود اختصاص داد.

با وجود موفقیت این فیلم، مجموع فروش فیلم*ها در آمریکای شمالی در مقایسه با پارسال چنین هفته*ای 26 درصد کمتر بود.

«بدن*های گرم» که در تبلیغات از آن به عنوان یک کمدی رمانتیک فراهنجار یاد شده، داستان یک زامبی (با بازی نیکلاس هولت) است که دختری (ترزا پالمر) را از دست زامبی*های دیگر نجات می*دهد. یک ارتباط عاشقانه نامعمول بین آن*ها شکل می*گیرد که زنجیره*ای از حوادث غیرقابل پیش*بینی را در پی دارد.

زنان و دختران حدود 60 درصد تماشاگران «بدن*های گرم» در هفته اول اکران بودند و در مجموع 65 درصد تماشاگران فیلم زیر 25 سال داشتند. فیلم در وبسایت سینمااسکور درجه B+ دریافت کرده است.

جاناتان لیواین «بدن*های گرم» را بر مبنای یک کتاب محبوب جوانان نوشته آیزاک ماریون کارگردانی کرده است.

کمدی اکشن «هانسل و گرتل: شکارچیان جادوگر» با بازی جرمی رنر و جما آرترتن که هفته پیش پرفروش*ترین فیلم بود، این هفته 44 درصد تماشاگران خود را از دست داد و با 9.2 میلیون دلار دومین فیلم پرفروش هفته شد. مجموع فروش این فیلم در آمریکای شمالی 34.5 میلیون دلار شده است.

داستان «هانسل و گرتل» به کارگردانی تامی ویرکولا 15 سال پس از پایان این قصه پریان معروف آغاز می*شود و این زمانی است که برادر و خواهر ماجراجو (با بازی رنر و آرترتن) در قالب دو جایزه*بگیر به سراسر دنیا سفر می*کنند تا جادوگرها را بکشند. آن*ها در این راه با قالبی جدید از اهریمن روبرو می*شوند که شاید رازی از گذشته آن*ها را با خود داشته باشد.

«کتاب بارقه امید» به کارگردانی دیوید ا. راسل که یکی از رقبای جدی هشتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار است، در دوازدهمین هفته نمایش همچنان موفق ظاهر شد و با 8.1 میلیون دلار فروش - که تنها 14 درصد کمتر از هفته پیش بود - رده سوم جدول را به خود اختصاص داد. فروش داخلی این فیلم 80.4 میلیون دلار شده است.

«کتاب بارقه امید» تنها رقیب جدی جوایز اسکار نبود که در گیشه*های فروش موفق ظاهر شد. «30 دقیقه بامداد» ساخته کارتین بیگلو هم با 5.2 میلیون دلار فروش ضمن اینکه فیلم پنجم شد، مجموع فروش خود را به 77.8 میلیون دلار رساند.

«جانگو آزاده شده»، «لینکلن» و «بینوایان» دیگر فیلم*های اسکاری هم در جمع 10 فیلم پرفروش هفته قرار گرفتند. «لینکلن» استیون اسپیلبرگ اکنون فروش خود را در آمریکای شمالی به بیش از 170 میلیون دلار رسانده است.

81 درصد تماشاگران «گلوله به سر» بالای 25 سال داشتند. این فیلم به کارگردانی والتر هیل و تهیه*کنندگی جوئل سیلور بر مبنای یک رمان مصور فرانسوی ساخته شده است.

«گلوله به سر» درباره یک آدمکش حرفه*ای اهل نیو اورلئان (با بازی سیلوستر استالونه) و یک پلیس واشنگتن دی*سی (سانگ کانگ) است که برای از پا درآوردن قاتلان همکاران خود متحد می*شوند.

سارا شاهی، کریستین اسلیتر و هالت مک*کالانی دیگر بازیگران «گلوله به سر» هستند.

والتر هیل در مقام کارگردان فیلم*هایی چون «راننده»، «48 ساعت»، «التهاب سرخ»، «جانی خوش*قیافه»، «48 ساعت دیگر»، «جرانیمو: یک افسانه آمریکایی»، «آخرین مرد پایدار» و «بدون چون و چرا» را در کارنامه دارد. استالونه اخیرا فیلم اکشن «گوشت*های دم توپ 2» به کارگردانی سایمن وست را روی پرده سینماها داشت.
این هفته کمدی «آدم*های جدی» («Stand Up Guys») با بازی آل پاچینو، آلن آرکین و کریستوفر واکن هم به طور محدود روی پرده سینماها رفت و در 659 سینما 1.5 میلیون دلار فروخت.

خبرآنلاین