ضیافت شام نامزدهای اسکار امسال شب گذشته (دوشنبه) با حضور حدود ۱۶۰ نامزد کسب این جایزه که در میان آن ها یک دختر ۹ ساله نیز به چشم می خورد، برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در این مهمانی که در هتل بیورلی هیلز برگزار شد، چهره های شاخصی از بین کارگردانان، بازیگران و تهیه کنندگان هالیوود از جمله «استیون اسپیلبرگ»، «جنیفر لاورنس»، «جسیکا چستین»، «نائومی واتس»، «یوآخین فینیکس»، «کاترین بیگلو»، «آن هاث وی» و «دنزل واشنگتن» حضور داشتند.

در این میهمانی ویژه، علاوه بر «کوونژان والیس» ۹ ساله که برای فیلم «چارپایان حیات وحش جنوب» نامزد اسکار شده، «بن افلک» نیز که با فیلم تحریف شده ی «آرگو» در میان نامزدهای اسکار گنجانده شده، در مراسم حضور داشت. وی با اشاره به اینکه بارها مراسم اسکار را از تلویزیون تماشا کرده، گفت که حضور در این مراسم برای افتخار بزرگی است.

«کریگ زادن» که به همراه «نیل مردن» برای اولین بار تهیه کنندگی پخش سه ساعته مراسم اسکار را برعهده دارد، با اشاره به اجراهای «آدله»، «نورا جونز» و «باربارا استریساند» در مراسم اسکار و نیز تقدیر ویژه از سری فیلم های «جیمزباند» اعلام کردند، مراسم امسال جوایز اسکار به مذاق همه خوش خواهد آمد.

این دو تهیه کننده همچنین به رقابت نزدیک نامزدهای اسکار در گیشه فروش اشاره و اعلام کردند فروش بالای این فیلم ها خبر خوبی برای برگزارکنندگان جوایز اسکار است. فیلم های «زندگی پای»، «لینکلن»، «آرگو» و «جانگوی آزاد شده» حدود ۱۵۰ میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش داشته اند و «کتابچه بارقه امید» و «سی دقیقه بامداد» نیز هر کدام ۷۰ میلیون دلار فروش داشته اند.

این در حالی است که سال گذشته فیلم صامت «هنرمند» با وجود کسب جایزه اسکار در پنج بخش، تنها در آمریکا و کانادا حدود ۴۸ میلیون دلار فروخت.

پیش بینی می شود مراسم سه ساعته اسکار که در بیش از ۲۰۰ کشور پخش خواهد شد، حدود یک میلیارد بیننده تلویزیونی داشته باشد. امسال مراسم اسکار برای نخستین بار توسط خالق کمدی «دوست خانوادگی» ست مک فارلین اجرا می شود.

منبع:نقد فارسی