برادلی کوپر نقش اصلی درام پر رمز و راز و دلهره*آور «مردی از خط پامچال» را بازی می*کند، که اقتباسی از قصه یک کتاب پرخواننده است. این فیلم سینمایی اکشن با نگاهی به قصه کتابی پر فروش به همین نام ساخته می*شود که جیمز رنر نویسنده آن است.

فیلم*نامه اقتباسی «مردی از خط پامچال» را چاد فیهان نوشته و قصه آن درباره دیوید نف نویسنده واقعی داستان*های جنایتکارانه پلیسی است.

دیوید نف در کنار نوشتن کتاب*های خود، سرگرم تحقیق درباره یک جنایت مرموز و عجیب است که اهالی شهر آن را با عنوان «مردی با هزاران چهره» می*شناسند.

در پرونده این جنایت، هیچ نشانه ومدرکی در ارتباط با قاتل وجود ندارد و نبود نشانه، باعث شده تا کار بر روی آن به سختی انجام شود.

بزودی جنایت*های دیگری رخ می*دهد که در ارتباط با پرونده جنایت مرموز اول است و همه شواهد، حکایت از آن می*کند که قاتل تمام آن*ها یک نفر است.

اما دیوید نف موفق می*شود هویت واقعی قاتل را کشف و اعلام کند. اما هر چه ارتباط و نزدیکی او با این پرونده بیشتر می*شود ،وی در وضعیت خطرناک*تری قرار می*گیرد.

بزوری نف متوجه می*شود برای پایان دادن به این دایره بی*پایان مرگ و قتل و دستگیری قاتل خطرناک، او باید قانون را دور بزند و فراتر از مسائل قانونی عمل کند.

برادلی کوپر در کنار ایفای نقش دیوید نف در «مردی از خط پامچال» ،یکی از تهیه*کنندگان آن نیز خواهد بود. کمپانی برادران وارنر تهیه*کننده اصلی فیلم است.

کارگردان این اکشن دلهره*آور پر رمز و راز بزودی انتخاب و معرفی خواهد شد. اما هنوز زمانی برای شروع کار فیلم*برداری آن تعیین نشده است.

برادلی کوپر در حالی خود را آماده حضور جلوی دوربین این فیلم پلیسی دلهره*آور می*کند، که برای کمدی خانوادگی «کتابچه راهنمای خوش بینی» نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد است.

وی چند هفته قبل در مراسم جوایز گلدن گلوپ (کره طلایی) نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد رشته کمدی یاموزیکال بود و برای آن ، از چند مراسم جوایز منتقدان این جایزه را گرفت.

تحلیل*گران سینمایی می*گویند با وجود رقیب جدی و سرسختی مثل دانیل وی لوئیس برای «لینکلن»، بعید می*رسد کوپر بتواند جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را دریافت کند.

با این حال، منتقدان سینمایی می*گویند وی با «کتابچه راهنمای خوش بینی» تبدیل به یکی از مطرح*ترین چهره*های روز سینما شده است. ----------- منبع: فارس