جری لوئیس کمدین قدیمی سینما می*گوید به دلیل فیلم نامه جذاب «مکس رز» است که پس از سیزده سال دوری از سینما، دوباره جلوی دوربین برگشته است.

فیلم برداری این درام مستقل خانوادگی از دیروز در لوکیشن*های مختلف شهر لس آنجلس شروع شدو تا چهل روز ادامه خواهد داشت.

«مکس رز» را دانیل نوآ بر اساس فیلم نامه*ای از خودش کارگردانی می*کند و اولین سینمایی او -که یه تهیه کننده سینماست -در مقام فیلم ساز است.

جری لوئیس 86 ساله که طی سیزده سال گذشته در هیچ فیلم سینمایی بازی نکرده است در «مکس رز» در نقش نوازنده پیانویی به نام مکس بازی می*کند.

به گفته وی : «زمانی که دانل نوآ فیلم نامه را برایم تعریف کرد و درباره کاراکتر اصلی آن توضیحاتی داد ،سخت شیفته این کاراکتر و قصه زندگی او شدم. این مسئله باعث شد تا از بازنشستگی ام بیرون بیایم و بازی در این فیلم سینمایی را قبول کنم.»

مکس رز در قصه فیلم همسرش را از دست می*دهد و این در حالی است که آنها برای پنج دهه در کنار هم زندگی کرده*اند.

اما مکس رز مدت زمان کوتاهی قبل از مرگ همسرش ، واقعیتی را کشف می*کند که باعث می*شود باور کند کل زندگی و ازدواج او یک دروغ بوده است.

قصه فیلم این کاراکتر را در مکاشفه*ای که به دنبال کشف این حقیقت آغاز کرده ، دنبال می*کند . مکس رز گذشته خود را مورد بررسی قرار می*دهد و این مسئله ، او را با کسانی رو در رو می*کند که سال*ها بود هیچ خبری از آنها نداشت.

تماشاگران سینما طی پنج دهه گذشته ، جری لوئیس را در نقش*های کمدی دیده*اند و او به عنوان یک کمدین بذله گو و شوخ شناخته شده است .

مارتین اسکور سیزی در سال 1983 با فیلم «سلطان کمدی» خود این کلیشه را شکست و در کمدی درام اجتماعی خود ، ایفای نقش یک کاراکتر تازه را به لوئیس واگذار کرد.

«مکس رز » اولین فیلم سینمایی جری لوئیس است ،که در آن خبری از خنده و کمدی نیست و حال و هوایی تلخ و درام دارد .

این کمدین قدیمی ، آخرین بار در سال 1995 روی پرده سینماها ظاهر شد و در کمدی درام «استخوان*های با نمک» به کارگردانی پیتر چلسوم بازی کرد.

منبع:moviemag