The Black Adderژانر: کمدی - تاریخی
سازندگان: Richard Curtis - Rowan Atkinson
کشور: انگلیس
شبکه پخش کننده: BBC
مدت زمان پخش: 33 دقیقه


در سال 1845 و در پایان قرون وسطی بریتانیا، سریال به عنوان یک تاریخ نوشته نشده است که ادعا می کند شاه ریچارد سوم در نبرد Bosworth پیروز شده است. این سریال کارهای پسر دوم ریچارد چهارم، Edmund( که خودش را بلک ادر می نامد) را دنبال می کند که در تلاش برای ارتقاء جایگاهش است.
پس از پیروزی او در نبرد، ریچارد سوم به طور ناخواسته توسط لرد Edmund Plantagenet کشته می شود؛ ریچارد اسب Edmund را که فکر می کند بی صاحب است می گیرد. Edmund که شاه را نمی شناسد و فکر می کند ریچارد اسبش را دزدیده است و سر او را جدا می کند. برادرزاده شاه مرحوم ، ریچارد، دوک یورک که پدر لرد Edmund Plantagenet است، سپس به عنوان ریچارد چهارم تاج گذاری می کند. لرد Edmund در جنگ شرکت نکرد ولی بعدها ادعا می کند که 450 روستایی و چند اشراف زاده را کشته است.
شاه ریچارد چهارم و ملکه اش Gertrude دو پسر داشتند: Harry، شاهزاده ولز و برادر کوچکترش شاهزاده Edmund. هریبیشتر از Edmund مورد علاقه پدرش است و پادشاه به سختی اذعان به داشتن پسر دوم می کند. پدر Edmund حتی نمی تواند نامش را به یاد داشته باشد. با این حال، با وجود بی اعتنایی شاه به پسر دومش، در آخر سریال مشخص می شود که شاه، Edmund را به اندازه ی Harry دوست دارد. هنگامی که Edmund اسقف اعظم کانتربری می شود و به پدرش کمک می کند تا برخی از زمینهای سابق کلیسا را حفظ کند، پادشاه Edmund را به عنوان پسر خود می شناسد او را در آغوش می گیرد.

بازيگران:


  • Rowan Atkinson در نقش Edmund
  • Brian Blessed در نقش King Richard IV
  • Elspet Gray در نقش The Queen
  • Tim McInnerny در نقش Percy
  • Tony Robinson در نقش Baldrick

اين مطلب بصورت اختصاصي براي " انجمن تخصصي رسانه کوچک " به نگارش درآمده و هر گونه کپي برداري از آن تنها با ذکر منبع و درج لينک بلامانع مي باشد.