Taylor Schilling
متولد: 27 جولای 1984
در Boston ,Massachusette,US
قد: 173 m
محل زندگی: نیویورک
حرفه: بازیگر
والدین: Robert J.Schilling و
Tish Schilling


تیلور شیلینگ یکی از بازیگران خوش چهره ی آمریکاییست که برای بازی در Atlas Shrugged و The lucky one و Orange is the new black شهرت پیدا کرده.
او در بستون به دنیا آمد ، مادرش Tish سرپرست MIT و پدرش Robert دادستان بازنشسته است. او در West Roxbury و Wayland (دو شهر در نزدیکی بوستون ) بزرگ شده و در دبیرستانی در Wayland در سال 2002 فارغ التحصیل می شود و بعد از آن به دانشگاه Fordham (دانشگاه فوردهام یکی از دانشگاه های معروف در منهتن است ) در نیویورک می رود و در سال 2006 با مدرک بازیگری از دانشگاه خارج می شود و از آن به بعد در New york اقامت دارد.
تیلور بازیگری را در سنین جوانی آغاز می کند ، پیش از آن هم در نمایش های مدرسه ای هم حضور پیدا می کرد. برای ادامه تحصیل در رشته ی بازیگری ، او به دانشگاه تئاتر نیویورک رفت ، اما بعد از 2 سال آن را رها کرد. برای تامین هزینه ی زندگی ، تیلور در یکی از مراکز منهتن به عنوان پرستار بچه فعالیت می کرد. در همان دوران بود که نقشی را در فیلم Dark Matter بازی کرد و از همان جا تیلور شیلینگ شناخته شد.
بعد از آن در سال 2009 در سریال شبکه ی NBC به نام Mercy نقش یک پرستار عراقی را بازی کرد و در این سریال توانست استعداد بازیگریش را به نمایش بگذارد.
در سال 2011 ، نقش Dagny Taggart را در Atlas Shrugged و نقش مقابل زک افرون را در The Lucky one بازی کرد.
آخرین بازی او هم در سال 2012 در سریال Orange is the black می باشد.


فیلموگرافی

اين مطلب بصورت اختصاصي براي " انجمن تخصصي رسانه کوچک " به نگارش درآمده و هر گونه کپي برداري از آن تنها با ذکر منبع و درج لينک بلامانع مي باشد.