یکی از امتیازات مثبت یا بهتر بگوییم ویژگی های خاص ریدلی اسکات اینست که وی هیچ ترسی از تغییر دادن ژانر کاری اش ندارد . در طی ۵ سال گذشته این فیلمساز ۷۶ ساله از یک اکشن جاسوسی Body of Lies به یک فیلم تاریخی و اکشن Robin Hood و پس از آن علمی تخیلی Prometheus که در نهایت می رسیم به درام The Counselor جنب و جوش داشته که حالا نیز بسراغ یک داستان مذهبی ، تاریخی افسانه ای از پیامبر موسی بنام Exodus رفته است .


این فیلم که براساس کتاب مذهبی The Bible (کتاب مقدس مسیحیان) نوشته و ساخته خواهد شد درونش Christian Bale را در نقش موسی پیامبر دارد که وی در تلاش است تا مردم زندانی و برده شده اش را از قوانین ظالمانه و دستان پر قدرت حاکمان مصر باستان یا فرعون آزاد کند.

اولین تصویر بطور رسمی از فیلم Exodus منتشر شده است که در این تصویر موسی را مشاهده می کنیم که در روز های ابتدایی زندگی اش قرار دارد و هنوز جزعی از خاندان سلطنتی مصر بحساب می آید اما اطلاعات بیشتری راجع به داستان فیلم در دست نیست . چیزی که بطور ساده مشخص است این می باشد که این فیلم به کارگردانی Ridley Scott بزرگ مسلما در حد و اندازه های Noah به کارگردانی و نویسندگی Darren Aronofsky از نظر بودجه و جلوه های ویژه خواهد بود و حالا باید دید آیا اسکات همچون آرنوفسکی زاویه ی جدیدی از این شخصیت مذهبی نمایان می کند یا این فیلم هم همان The Ten Commandments ساخته ی Cecil B. DeMille تنها با جلوه های ویژه ی قرن بیست و یکم خواهد بود .

لازم به ذکر می باشد که به احتمال فراوان Ridley Scott حجم عظیمی از جلوه های ویژه اش را بروی معجزات این پیامبر نگه خواهد داشت و بازیگران صاحب نامی برای این فیلم دوره هم جمع کرده است که دیگر بازیگران این پروژه شامل Joel Edgerton , Ben Kingsley , Aaron Paul , John Turturro و Sigourney Weaver می شوند .


فیلم Exodus در تاریخ ۵ دسامبر ۲۰۱۴ اکران می شود .


منبع:خبرگزاری آریافیلم