فانتزی اقتباسی هابیت: ویرانی اسماگ (The Hobbit: The Desolation Of Smaug) در حالی اکران خود را از 13 دسامبر در بیش از 3 هزار سینمای آمریکای شمالی آغاز کرده که در دومین هفته اکران به فروش 31 میلیون و 500 هزار دلاری دست یافت و موفق شد نام خود را راس فهرست پرفروشترینهای این هفته حفظ کند. هابیت: ویرانی اسماگ فیلمی برگرفته از کتاب آر آر تالکین است و پیتر جکسون کارگردانی آن را برعهده داشته است. مارتین فریمن در نقش اول بیلبو باگینز به همراه چند کوتوله برای نابودی اژدهایی به نام اسماگ که سمبل بدی هاست به میانه زمین می روند. مجموع فروش این فیلم در دو هفته اکران به 127 میلیون و 500 هزار دلار رسیده است.

کمدی گوینده خبر2 (Anchorman 2) اکران خود را از 18 دسامبر در3 هزار و507 سینمای آمریکای شمالی آغاز کرده و در اولین هفته اکران با 26 میلیون و 800 هزار دلار در رتبه دوم قرارگرفته است. گوینده خبر2 فیلمی به کارگردانیآدام مکی است و ویل فارل، کریستینا اپلگیت، پل راد و استیو کارل در آن ایفای نقش کرده اند. داستان فیلم که به دهه 1970 باز می گردد، انتقال گوینده خبر سان دیه* گو به شبکه 24 ساعته نیویورک را یه تصویر می کشد. گوینده خبر2 در پنج روز اکران 40 میلیون دلار فروش کرده و به نظر می رسید موفق به شکستن رکورد هابیت باشد.

انيميشن سه بعدي فروزن (Frozen)(يخ زده) نيز درپنجمین هفته اكران در بیش از 3هزار و 500 سینما با 19 ميليون و 200 هزار دلار در جايگاه سوم قرار گرفت. «فروزن» اكران خود را به كارگرداني «كريس باك» و «جنيفر لي» از 27 نوامبر 2013 آغاز كرده است. داستان فيلم درباره دختري به نام «آنا» است كه به همراه يك ماجراجو و آدم برفي سعي در پيدا كردن خواهرش «السا» دارد. «السا» با قدرت خود علت اصلي يخبندان ابدي و سلطه بر سرزمين يخ زده است. كريستن بل ، جاش گاد و ايدنيا منزل گويندگان اصلي اين انيميشن هستند. مجموع فروش این فیلم در پنج هفته اکران به 191 میلیون و 600 هزار دلار رسیده است.

درام جنایی زد و بند آمریکایی (American Hustle) از 20 دسامبر در بیش از 2 هزار و 500 سینمای آمریکای شمالی آغاز شده و در دو روز اکران به فروش 19 میلیون و 100 هزار دلار دست یافته است و جایگاه چهارم جدول را از آن خود کرده است. این فیلم به کارگردانی دیوید اوراسل ماجرای کلاهبرداری به نام آروینگ روسن فلد و دستیار فریبکارش سیدنی پروسر است که مجبور به اطاعت امر یک مامور اف بی آی به نام ریچی دی ماسو می شوند. دی ماسو آنها را به ورود در دنیای مافیا وادار می کند. کریستین بیل، امی آدامز، بردلی کوپر و جنیفر لارنسبازیگران اصلی این فیلم هستند.

درام شرح حال گونه و کمدی نجات آقای بنکس (Saving Mr. Banks)از 20 دسامبر در بیش از 2 هزار سینمای آمریکای شمالی اکران خود را آغاز کرده و در دو روز اکران به فروش 9 میلیون و 300 هزار دلاری دست یافته و در جایگاه پنجم قرار گرفته است.این فیلم به کارگردانی جان لی هنکاک و بازی تام هنکس و اما تامپسون ماجراهای پی ال تراورز نویسنده داستانهای دیزنی و والت دیزنی در باره تولید سینمایی کتاب مری پاپینز است.

فیلمهای بازیهای گرسنگی، کریسمس مادئا، پیاده روی با دایناسورها، دوم3 و ثور2 به ترتیب در رتبه های ششم تا دهم جدول پرفروشترینهای هفته قرار دارند.


منبع:سینماخبر