کمپانی بزرگ Warner Bros بتازگی خلاصه داستان رسمی و دو تصویر از فیلم Transcendenceبه کارگردانی یکی از باران قدیمی کریستوفر نولان و دارنده ی اسکار بهترین فیلمبرداری برای Inception بنام Wally Pfister را روانه ی فضای مجازی کرد . داستان این فیلمی که بسیاری منتظر آن می باشند در رابطه با گروهی دانشمند است که در نظر دارند تا اولین ابرکامپیوتر خودکار و خودآگاه را طراحی کنند . بنابراین درست زمانیکه سرپرست این گروه تحقیقاتی بنام دکتر Will Caster با بازی Johnny Depp تبدیل می شود به هدفی برای گروهک افراط گرایان ضد فن آوری و تکنولوژی ، ناگهان او طعمه ای می شود برای علم و نبوغ اش .

کارگردان Wally Pfister بصورت کوتاه در مورد این پروژه گفته است :” در این داستان زمان بسیار اهمیت دارد ، بطوری که ما باید قبل از آنکه با تلفن هایمان تماسی برقرار کنیم ، می بایست نرم افزار های مورد نیازش را اول بروز کنیم “. همچنین وی در ادامه افزود جانی دپ در این فیلم تیپ ساده ای خواهد داشت که پس از چندین سال با گریم های متفاوت و البته فوق العاده شاهد Johnny Depp قدیمی خواهیم بود .

دیگر بازیگران این فیلم را Paul Bettany , Rebecca Hall , Kate Mara , Cillian Murphy , Clifton Collins , Jr و در نهایت Morgan Freeman تشکیل می دهند .


فیلم Transcendence در تاریخ ۱۸ آپریل ۲۰۱۴ بصورت ۲D و IMAX اکران می شود .


خلاصه داستان رسمی : دکتر Will Caster با بازی جانی دپ از بهترین محققان در زمینه ی هوش مصنوعی می باشد که مشغول طراحی یک ماشین ویژه و حساس است که قابلیت ترکیب کلیه ی هوش های مصنوعی برگرفته از تمام موجودیت جهان و همچنین دامنه ی وسیعی از احساسات و عواطف انسانی را داراست . آزمایشات درجه بالای وی نه تنها باعث شده تا نامش بر سر زبان ها قرار بگیرد بلکه در عین حال این معروفیت بیش از حد وی این شخصیت را به یکی از مهمترین اهداف گروهک های ضد تکنولوژی تبدیل کرده است ، و افراد حاضر در این گروه ها حاضر هستند تن به هر کاری بدهند تا او را متوقف کنند . در انبوه این اتفاقات ، آنها بطور تصادفی در راهی قدم می گذارد که باعث موفقیت Will Caster می شود و یا او را وارد مغز ابرکامپیوتر می کند . برای همسرش Evelyn با بازی ربکا هال و بهترین دوستش Max Waters با بازی پل بتانی که از جمله دستیاران ویل کاستور می باشند توانایی شان در روشن کردن ماشین سوال نیست بلکه این سوال فوق العاده با ارزش پیش می آید که باید اینکارو بکنند یا خیر . مهمترین ترس آنها این است که بدلیل تشنگی بیش از اندازه ی ویل برای علم و دانش ، او را بروی صندلی قدرتی بنشاند که هیچ تعریف خاصی برای معنا کردنش وجود ندارد و موضوع دیگری که شاید بر اندازه ی ترسشان بیفزاید ، این می باشد که در آن زمان هیچ راهی برای متوقف کردنش وجود نخواهد داشت .


منبع:خبرگزاری آریافیلم