دومین قسمت اکشن کمدی و ماجراجویانه «ران داون» هم در دستور تولید قرار گرفت.دواین جانسن معروف به راک، نقش اصلی فیلم را بازی می کند.

پیتر برگ کارگردان نسخه اصلی فیلم در گفت وگویی اعلام کرد فیلم نامه قسمت دوم آن بزودی نوشته خواهد شد.
به گفته این فیلم ساز، طی چند هفته اخیر ملاقات هایی بین او و دو فیلم نامه نویس فیلم صورت گرفته و آن ها، درباره طرح اصلی قصه فیلم نامه صحبت کرده اند.

با وجود آن که نسخه اصلی «ران داون» (که در سال 2003 به روی پرده سینماها رفت) فروش بالایی در جدول گیشه سینماهای جهان نکرد، برگ می گوید قسمت دوم آن را خواهد ساخت.
اهل فن و تحلیل گران سینمایی تعجب خود را نسبت به این موضوع اعلام کرده اند و می گویند برای آن ها قابل توجیه نیست که یک فیلم ناموفق و کم فروش، صاحب قسمت دوم شود.در حقیقت، نسخه اصلی این اکشن دلهره آور در سطح جهانی فقط 82 میلیون دلار فروش کرد. از این رقم، 30 میلیون دلار آن سهم سینماهای آمریکای شمالی بود.با این وجود، پیتر برگ گفته است قسمت تازه فیلم را جلوی دوربین می برند و دواین جانسن برای دومین بار در نقش کاراکتر بک (که یک شکارچی انسان بود) ظاهر خواهد شد.

به گفته این فیلم ساز:«به باور من، قسمت اول فیلم هم باید با موفقیت مالی روبرو می شد. نمی دانم چه اتفاقی افتاد که نتوانست تماشاگران را جذب خود کند. با فیلم نامه نویسان فیلم صحبت کرده ام و طرح خوبی برای قسمت دوم داریم. واقعاً دلم می خواهد این فیلم را بسازم. شخصیت دواین جانسن را دوست دارم و می خواهم یک فیلم پر فروش و موفق با او بسازم.»

در حالی که دواین جانسن نقش اصلی قسمت دوم «ران داون» را بازی می کند، سین ویلیام اسکات در این فیلم حضور نخواهد داشت.
این بازیگر در نسخه اصلی فیلم، نقش مقابل جانسن را به عهده داشت.

برگ می گوید به جای اسکات، یک بازیگر جوان دیگر را انتخاب خواهد کرد.
فیلم نامه نسخه اصلی «ران داون» را جیمز واندربیلت و جی آر استوارت نوشتند و هنوز معلوم نیست این دو در کار نگارش فیلم نامه قسمت دوم هم همکاری دارند یا خیر.

قصه فیلم درباره یک شکارچی انسان بود که مامور پیدا کردن پسر سر به هوای یک رهبر گروه های مافیایی می شود و برای پیدا کردن او، راهی قاره آفریقا می شود.
این دو در یکی از کشورهای آفریقایی مجبور به همکاری با هم می شوند تا یک رئیس خلاف کار محلی را از تخت قدرت به پائین بکشند و یک گنج با ارزش گم شده را پیدا کنند.منبع:خبرگزاری فارس