ماجرای ترور مشکوک جان اف کندی رئیس جمهور اسبق آمریکا، یکی از قصه های مهم فرعی اکشن «مردان ایکس: روزهای گذشته آینده» است.

در حالی که چند روز قبل مراسم پنجامین سالگرد ترور جی اف کندی در آمریکا برپا شد، خبر می رسد قسمت جدید «مردان ایکس» گوشه چشمی به این ماجرا دارد.
در شرایطی که بحث حضور یک شلیک کننده دوم (قاتل در سایه) به جز لی هاروی اوسوالد به جان کندی هنوز هم در سطح وسیعی در آمریکا مطرح است، قسمت جدید «مردان ایکس»، صحنه ترور رئیس جمهور وقت آمریکا را دوباره سازی می کند.

از داخل کمپانی فوکس قرن بیستم خبر می رسد که کاراکتر اریک لنشر معروف به ماگنتو ( با بازی مایکل فاسبندر) در قصه تازه ترین قسمت این مجموعه فیلم، به عنوان شلیک کننده دوم به کندی معرفی می شود!

کاراکتر ماگنتو یکی از شخصیت های منفی مجموعه فیلم «مردان ایکس» است که در سری اول آن، این نقش توسط یان مککلن بازی شد.
اما هنوز معلوم نیست این قاتل در سایه که شلیک اصلی را به رئیس جمهور وقت آمریکا کرده و باعث مرگ وی می شود، از سوی چه کسی دستور قتل جان اف کندی را گرفت.تهیه کنندگان فیلم پاسخ به این سؤال را بی جواب گذاشته اند و گفته اند تماشاگران باید قسمت تازه فیلم را ببینید و خودشان این موضوع را کشف کنند.

برخی تحلیل گران سیاسی در آمریکا، جناحی در سازمان سیا را عامل اصل قتل و ترور کندی معرفی می کنند. ولی این موضوع هیچ وقت ثابت نشد.
لی هاروی اوسوالد که به عنوان قاتل کندی دقایقی پس از ترور وی دستگیر شد، دو روز پس از دستگیری توسط یک قمارخانه دار بدنام به قتل رسید.به این ترتیب، وی نتوانست درباره انگیزه های قتل رئیس جمهور و یا این که کسانی از وی خواسته بودند این کار را انجام دهد، حرفی بزند.مرگ مشکوک اوسوالد ( که در حضور ماموران پلیس صورت گرفت) این دیدگاه و ظن را که سازمان سیا در قتل کندی دست داشته استف قوی تر کرد.

منتقدان سینمایی می گویند با توجه به حساسیتی که نسبت به ترور کندی وجود دارد، آنها و تماشاگران سینما منتظرند ببینند قسمت تازه «مردان ایکس» چگونه به این موضوع پرداخته است.

«مردان ایکس: روزهای گذشته آینده» برای بیست و سوم ماه مه سال 2014 به روی پرده سینماهای آمریکای شمالی می رود. برایان سینگر کارگردان فیلم است.
هیو جکمن، پاتریک استوارت، یان مککلن از بازیگران سری اول این مجموعه فیلم، در کنار بازیگران جوان سری جدید (جیمز مک آوی، مایکل فاسبندر، جنیفر لاورنس و نیکلاس هولت) نقش*های اصلی فیلم را بازی می کنند.


منبع: فارس