ستارگان معروف سينماي هاليوود همچون «تام كروز» و «جان تراولتا» در مراسم بازگشايي بزرگترين كليساي ساينتولوژي «سوپر پاور» حاضر شدند.

«تراولتا» و «كروز» كه گفته مي شود از مطرح ترين چهره هاي حاضر در فرقه ساينتولوژي هستند ، با حضور در اين مراسم به جمع هزاران عضو اين كليسا پيوستند. 6 هزار نفر از حاميان اين فرقه در اين مراسم حاضر شدند.

كليساي «سوپر پاور» فرقه سانتيولوژي در «كلير واتر» فلوريدا در مساحتي به وسعت3 هزار مترمربع و با بودجه 145 ميليون دلاري بنا شده است. اين بنا از 15 سال گذشته در دست ساخت بوده است .

«سانتيولوژي» فرقه اي است كه براي اولين بار در دهه 1960 توسط «ال ران هابارد» پايه گذاري شد.

عضویت تام کروز در کلیسای ساینتولوژی به سال ۱۹۸۶ باز می گردد و کیتی هلمز نیز پیش از ازدواج به این فرقه که در برخی کشورها از جمله آمریکا مذهب به شمار می رود، پیوسته بود؛ هرچند گفته می شود او در سال های اخیر بر خلاف همسرش که عضو فعال ساینتولوژی به شمار می رود، از این فرقه فاصله گرفته بود. گفته مي شود يكي از دلايل جدايي «كيتي هلمز» از «تام كروز» عقايد اين فرقه كه به گونه اي در تضاد با دستورات دين مسيحيت است ، بود.

ساینتولوژی این عقیده را تقویت می نماید که انسان ها ارواحی فناناپذیرند که اتصال با اصل خود را گم کرده اند. در این راستا انسان می بایست با هوشیاری کامل تمامی تجربه های تلخ زندگی خود را مرور کرده و به یاد آورد تا از آن ها گذر کرده به سرچشمهٔ حیاتی خود نزدیک تر گردد. ساینتولوژیست های سابق که از این فرقه کنار کشیده اند، آن را گونه ای از "شستشوی مغزی" لقب می دهند که برای هدفش میلیون ها و شاید میلیارد ها دلار در اختیار دارد. ابزار مهم رسیدن به هدف نیز که ایجاد "یک دمکراسی حقیقی" روی کره زمین خوانده می شود، سازمان اطلاعاتی و امنیتی ساینتولوژی به نام OSA (مخفف "دفتر روابط ویژه" به زبان انگلیسی) است.

منابع آگاه می گویند این سازمان که بازوی مهم و اصلی ساینتولوژی تلقی می شود، هفتگی بودجه ای بالغ بر ۱۰۰ هزار دلار دریافت می کند و وظیفه ی اصلی اش تحت نظر گرفتن دائمی مخالفان، افرادی که از فرقه خارج شده اند، روزنامه نگاران و منتقدانی است که برای از بین بردن ساینتولوژی تلاش می کنند.

ساینتولوژی در برخی کشورها به طور رسمی مذهب شمرده می شود. برخی از این کشورها بدین قرارند: آفریقای جنوبی، استرالیا، ایالات متحده آمریکا، هندوستان، مکزیک، نیوزیلند، پرتغال، سوئیس، تایوان، تانزانیا، ونزوئلا، زیمبابوه.


منبع:سینماخبر