پس از مدت طولانی بی خبری ، سرانجام اولین پوستر فیلم جدید و افسانه ای Darren Aronofskyبنام Noah که براساس زندگینامه ی پیامبر نوح ساخته شده است ، منتشر شد . اگرچه فیلمNoah کاملا براساس شخصیت مذهبی و تاریخی نوح می باشد اما Darren Aronofsky که در گذشته از وی Black Swan را دیده ایم تغییراتی در داستان داده است . پروسه ی تولید این پروژه ی سنگین از سال ۲۰۱۱ آغاز شد و Darren Aronofsky مدت زمان زیادی را صرف جمع و جور کردن جلوه های ویژه ی این فیلم کرده است .

شاید برایتان جالب باشد که بدانید تمام حیوانات موجود در این فیلم تماما با استفاده از CGI خلق شده اند که ممکن است شما را به یاد Life of Pi بیندازد. بنظر می رسد Noah از استحکام داستانی اش برخوردار می باشد و بازیگرانی همچون Russell Crowe مانند همیشه فوق العاده اند . اما مسئله ی دیگری بتازگی فضای مجازی را پر کرده است که تا حدودی منتظران این فیلم را نگران خواهد کرد . برطبق اطلاعاتی که منتشر شده اند ، کمپانی سازندهParamount و کارگردان Darren Aronofsky بر سر برداشت آخر این فیلم توافق نظر ندارند و چندین تست نمایش نیز گرفته اند اما همچنان نقطه ی مشترکی بوجود نیامده است .

Darren Aronofsky
از کارگردانان بلک باستر و یا تبلیغاتی بحساب نمی آید و در همه حال فیلمهای ارزشمندی بنام Requiem for a Dream ، The Wrestler و Black Swanساخته است که حال در این وقفه ی زمانی اش یک پروژه ی سنگین از نظر بودجه ، داستان ، جلوه های ویژه ، فشار های کمپانی و تهیه کنندگان یا بهتر بگوییم سرمایه گذاران را بدست گرفته .


مسلما در وحله ی اول بسیاری فیلم Noah را بدلیل داشتن کارکتری مذهبی ، از همین نگاه مذهبی نیز نقد می کنند و کمپانی Paramount برای تست نمایش از چند گروه مشخص استفاده کرده است . گروه بزرگی از یهودیان در نیویورک ، گروه بزرگی از مسیحیان در آریازونا و گروهی از افراد معمولی (مختلف) در اورنج کانتی و براساس این اخبار واکنش هر سه دسته نسبت به این فیلم وحشتناک بوده است از آن طرف هم بنظر می رسد Darren Aronofsky تاکنون در مقابل درخواست Paramount مبنی بر تغییر بخش هایی از فیلم ، منفی بوده است .

از اول هم Paramount باید می دانست که Darren Aronofsky فیلمی براساس دیدگاه خودش از کارکتر Noah خواهد ساخت نه بازدید عمومی و درحالیکهParamount بیش از ۱۵۰ میلیون دلار خرج این پروژه کرده یک نمایش جهانی را در ذهن داشته اند . در نهایت بهتر است امیدوار باشیم این دو جناح بالاخره در یک راستا قرار بگیرند تا طرفداران این فیلم به آنچیزی که منتظرش بودند برسند و به طرفداران دارن آرنوفسکی نیز باید بگوییم این واکنش ها نسبت به فیلم کاملا نشان از واقعا بد بودن فیلم نمی باشد ، پس راحت باشید .

در این فیلم بازیگران دیگری از جمله Emma Watson , Jennifer Connelly , Logan Lerman , Douglas Booth , Ray Winstone , Anthony Hopkins , Kevin Durand , Martin Csokas و Mark Margolis حضور دارند .فیلم Noah در تاریخ ۲۸ مارچ ۲۰۱۴ اکران خواهد شد .

منبع:خبرگزاری آریافیلم