فانتزي اكشن و ماجراجويانه «ثور :دنياي تاريك» از 8 نوامبر اكران خود را در 3841 سينماي آمريكاي شمالي آغاز كرده و در اولين هفته اكران با 86 ميليون و يكصد هزار دلار در جايگاه اول قرار گرفته است. «ثور 2» فيلمي به كارگرداني «آلن تايلور» است و «كريس همسورث» ، «ناتالي پورتمن» و «تام هيدلستون» نقشهاي اصلي اين فيلم را ايفا مي كنند ، «ثور 2» از 2 هفته گذشته در بيش از 40 سينماي جهان به نمايش درآمده و به ركورد فروش 300 ميليون دلاري نزديك مي شود.


کمدی « پدر بزرگ بد » در حالی اکران خود را از 25 اکتبر آغاز کرده است که در سومین هفته با 11 میلیون و 300 هزار دلار موفق در جايگاه دوم جدول قرار بگیرد. پدربزرگ بد فیلمی به کارگردانی جف ترماین است و ماجرای سفر آروینگ زیسمن 86 ساله و نوه 8 ساله اش بیلی را به تصویر می کشد. جانی ناکسویل، جکسون نیکول و گریگ هریس بازیگران اصلی این فیلم هستند. مجموع فروش اين فيلم در سه هفته اكران به 78 ميليون و 700 هزار دلار رسيده است.

انيميشن كمدي «پرندگان آزاد» (Free birds) در دومين هفته اكران در بيش از 3700 سينماي آمريكاي شمالي با يك پله صعود نسبت به هفته قبل و 11 ميليون و 200 هزار دلار موفق شد جايگاه سوم جدول را از آن خود كند . داستان فيلم به كارگرداني «جيمي هي وارد» دو بوقلمون از گونه هاي مختلف را به تصوير مي كشد كه براي حل مشكلي مجبور به اتحاد با هم مي شوند. «وودي هارلسون» و «ان ويلسون» صداپيشگان اصلي اين فيلم هستند. مجموع فروش اين فيلم در دو هفته اكران به 30 ميليون و 200 هزار دلار رسيده است.


كمدي «آخرين وگاس» به كارگرداني «جان تورتل تاب» در حالي از اول نوامبر اكران خود را در بيش از 3300 سينماي آمريكاي شمالي آغاز كرده كه در دومين هفته اكران با 11 ميليون و 100 هزار دلار موفق شد جايگاه چهارم جدول پرفروشترينهاي هفته را از آن خود كند. اين فيلم با بازي «رابرت دونيرو» ، «مايكل داگلاس» و «مورگان فريمن» سه دوست 60 ساله را به تصوير مي كشد كه درصدد برگزاري جشني براي يكي از دوستان مجردشان هستند. مجموع فروش اين فيلم در دو هفته اكران به 33 ميليون و 500 هزار دلار رسيده است.

اكشن ماجراجويانه و تخيلي «بازي ايندر» (Ender's Game) در دومين هفته اكران باچهار پله سقوط و 10 ميليون و 300 هزار دلار عنوان پنجمين فيلم پرفروش هفته را از آن خود كرد. اين فيلم استوديوي لاينزگيت كه از اول نوامبر در بيش از 3400 سينماي آمريكاي شمالي درآمده داستان يك تيم نظامي بين المللي است كه درصدد نجات گونه انسانها از حمله بيگانگان است و «ايندر ويگين» كه نوجواني خلاق است براي رياست اين تيم انتخاب مي شود. «بازي ايندر» فيلمي به كارگرداني «گاوين هود» است و «هريسون فورد» ، «آساباتر فيلد» و «هايلي استاين فلد» در آن ايفاي نقش كرده اند. مجموع فروش اين فيلم در دو هفته اكران به 44ميليون دلار رسيده است.

فيلمهاي «جاذبه» ، «12 سال بردگي» ، «كاپيتان فيليپس» ، «درباره زمان» ، «ابري با احتمال بارش كوفته قلقلي» ، «كري» و «همه چيز رفته» به ترتيب در رتبه هاي ششم تا دوازدهم قرار دارند .


منبع:سینماخبر