تهیه کنندگان مجموعه فیلم اکشن علمی تخیلی «سفرهای ستاره ای/ پیشتازان فضا» برای کارگردانی قسمت سوم آن در حال مذاکره با جان ام چو هستند.


این فیلم ساز آسیایی تبار سینما تابستان امسال به دلیل موفقیت مالی «جی آی جو:تلافی» تبدیل به چهره ای مطرح و سرشناس شده است.بحث کنار گذاشته شده چی چی آبرامز کارگردان دو قسمت اول و دوم سری جدید «سفرهای ستاره ای»، پس از اکران عمومی قسمت دوم آن قوت گرفت.

منابع نزدیک به کمپانی پارامونت می گویند آنها از سبک کار آبرامز در این فیلم ناراضی بودند و فروش متوسط آن را هم به گردن وی می اندازند.
از قرار معلوم، مسئولان کمپانی پارامونت که 190 میلیون دلار صرف تولید دومین قسمت فیلم کرده بودند، چشم انتظار فروش بسیار بالاتری برای آن در جدول گیشه نمایش سینماهای آمریکای شمالی بوده اند.

از سوی دیگر، قبول کارگردانی قسمت هفتم مجموعه فیلم علمی تخیلی «جنگ های ستاره ای» توسط آبرامز، باعث ناخشنودی کمپانی پارامونت از وی شده است.
«جنگ های ستاره ای: اپیزود هفتم» که توسط کمپانی والت دیزنی تهیه می شود، برای فصل تابستان سال 2015 به روی پرده سینماها می رود و رقیب جدی مجموعه فیلم «سفرهای ستاره ای» است.

آبرامز مدتی قبل در بیانیه ای اعلام کرد اگر قسمت سوم «سفرهای ستاره ای» با تاخیر جلوی دوربین برود و اکران عمومی آن به سال 2016 موکول شود، وی حاضر است امر کارگردانی آن را به عهده بگیرد.
اما مسئولان کمپانی پارامونت که حاضر نیستند تولید فیلم خود را عقب انداخته و منتظر جی جی آبرامز بمانند، از جان ام چو برای کارگردانی سومین قسمت «سفرهای ستاره ای» دعوت به همکاری کرده اند.

این فیلم ساز علاقمندی خود برای قرار گرفتن در پشت دوربین قسمت سوم این مجموعه علمی تخیلی اکشن پرطرفدار را ابراز کرده است.

به نوشته سایت اینترنتی ددلاین، خبر همکاری جان ام چو با «سفرهای ستاره ای 3»در حالی در سطح وسیعی در رسانه های گروهی مطرح شده که قبل از این نام جاستین لین ( سریع و آتشی)، براد بیرد( خانواده اینکردبل ها) و جو کورنیش ( حمله به بلوک) به عنوان جاستین های احتمالی جی جی آبرامز شنیده می شد.

رسانه های گروهی می نویسند اگر جی ام چو قرار دارد همکاری با «سفرهای ستاره ای 3»را امضا کند، از کارگردانی قسمت سوم اکشن ماجراجویانه و علمی تخیلی «جی آی جو» کنار گذاشته خواهد شد.منبع:خبرگزاری فارس