پس از درخواست Kathleen Kennedy یکی از تهیه کنندگان پروژه یStar Wars: Episode VIIبرای اکران این فیلم در سال۲۰۱۶ و رد این پیشنهاد توسط Disney ، حال این کمپانی بتازگی تاریخ رسمی این فیلم به کارگردانی J.J. Abrams را مشخص کرد تا دیگر بحث و جدلی در این رابطه صورت نگیرد . براساس آخرین اخبار ، اولین قسمت از سه گانه ی جدید Star Wars در تاریخ ۱۸ دسامبر ۲۰۱۵ اکران خواهد شد که به اولین فیلم از دنیای جنگ ستارگان تبدیل می شود که خارج از ماه می اکران شده است .

از آنجا که Kathleen Kennedy بهتر می دانست تا زمان بیشتری به عوامل سازنده ی این پروژه داد شود اما بنظر می رسید J.J. Abrams و نویسنده ی The Empire Strikes Back بنام Lawrence Kasdanکه اخیرا بهمراه آبرامز برای به اتمام رساندن فیلمنامه به پروژه اضافه شده است ، چندان مشکلی با اکران در سال ۲۰۱۵نداشتند و حالا هم Disney با گذاشتن این فیلم برای دسامبر وقت بیشتری به سازندگان داده است .

کمپانی دیزنی با قرار دادن Star Wars: Episode VII در ماه دسامبر هم خودش را در فصل جوایز قرار داده و هم یک فضای تنفس بین این عنوان و دیگر پروژه های اکرانیش در سال ۲۰۱۵ که شامل فیلم مهمی همچون The Avengers: Age of Ultronمی شود ، ایجاد کرده است . تا به اینجا مهمترین فیلم اکرانی در ماهدسامبر Warcraft نماینده یUniversal می باشد که این فیلم نیز در تاریخ ۱۸ ام اکران خواهد شد و اکران این دو فیلم بزرگ در یک تاریخ بسیار خارق العاده است که البته احتمال می رود Universal تاریخ اکران Warcraft را تغییر دهد ، در غیر اینصورت باید دید Orcs در برابرJedi ها چه می کنند . مسلما این کمپانی ترسی از سال مرگ ندارد اما بسیار عادیست که نخواهد پروژه های خودش با یکدیگر رقابت کنند .

Disney
در ادامه نیز افزود فیلم جدید Brad Bird بنام Tomorrowland
نیز از نوامبر۲۰۱۴ به ۲۲ می ۲۰۱۵ انتقال پیدا کرده است که یک هفته پس از آخرین ساخته ی Joss Whedon انتقام جویان ۲ و یک هفته قبل از Inside Out انیمیشن مهم Pixar می باشد .


سال مرگ همچنان سال مرگ است و Disney هم تنها ابرقدرت این سال نخواهد بود . به غیر از Star Wars: Episode VII ، The Avengers: Age of Ultron ، Tomorrowland ، Inside Out پروژه های دیگری از جمله Jurassic World , Assassin’s Creed , Ted 2 , Terminator , Independence Day 2 , Minions , Batman vs. Superman و Ant-Man و غیره نیز در این سال اکران خواهند شد .


منبع:خبرگزاری آریافیلم